Kıbrıs Videoları

Neydi Olacağı – Ekmek Gadayıfı

Neydi Olacağı Videoları’ndan Ekmek Kadayıfı isimli videoyu sizler için paylaştık.

Neydi Olacağı Videoları

Ayşaba’nın torunu Ruhsan hamiledir. Gece uyurken rüyasında dolaptan ekmek kadayıfı yediğini görür. Daha sonra rüyasından eli alnında bir şekilde uyanır. Uyandığında elinin alnında olduğunu farkeden Ruhsan hemen telaşlanır ve rüyasında ekmek kadayıgı gördüğünü ve eli alnındayken uyandığını, ekmek kadayıfı yemesi gerektiğini yoksa çocuğun alnında ekmek kadayıfı çıkacağını söyleyerek eşi Mehmet’i uyandırmak ister ama Mehmet mırıldanarak yarın yarın diyerek uyanmaz.

Bunun üzerine Ruhsan  hemen annesini arayarak durumu anlatır. Ruhsan’ın annesi de hemen annesi olan Ayşabayı arar. Ayşaba ekmek kadayıfının bu gece yapılarak Ruhsan’a yedirilmesinin şart olduğunu belirtir. Ruhsan’ın annesi ise eşi Metin’in balıkta olduğunu saatin de gece 03:00 olduğunu ağlayarak söyler. Ayşaba ise kardeşinin rüyasında ahtapor görüp eli alnında uyandığını ve çocuğun alnında ahtapot şekli çıktığını, ağustos ayında başka bir akrabalarının canının brokoli çektiğini ve çocuğunun alnında brokoli şekli çıktığını hatırlamasını isteyerek ailede ırsi olduğunu söyler. 

Bunun üzerine Ayşaba komşusu Neriman’a da haber vererek gerekirse market soyup yine de o ekmek kadayıfını yapmaları gerektiğini söyleyerek herkesi örgütler ve süper marketin yolunu tutarlar. Ayşaba, Neriman, Ruhsan’ın annesi ve kaynanası marketin camını kırarak markete girerler ve ekmek kadayıfı için lazım olan malzemeleri toplamaya başlayarak ekmek kadayıfı yapım işlemine başlarlar.

Supermarketin güvenlik görevlisi durumu farkeder ve bu dört kişiyi yakalar. Ayşaba güvenlik görevlisine durumu açıklar. Güvenlik görevlisi anlayışlı davranarak kendilerine izin verir. Tepside kalan ekmek kadayıfını da güvenlik görevlisine bırakırlar. Bu durumdan oldukça hoşnut olan güvenlik görevlisi tekrar gelmelerini söyleyerek ekmek kadayıfını yemeye devam eder. Marketten çıkarken kullandıklarını malzemelerin parasını da kasaya bırakarak Kıbrıs insanının hak yemeyen insanlar olduklarını da göstermeyi ihmal etmezler.

Tabakta ekmek kadayıfı ile Ruhsan’ın evine gelen dörtlü zili çalarak kapıyı açan Ruhsan ekmek kadayıfını ve dört kişiyi görünce çok sevinir. Ruhsan’ın annesi kendi elleri ile ekmek kadayıfını yedirmeye başlar. Neydi Olacağı Videoları‘ndan market reklamı ile ilgili videoyu izlediniz.

Yazar Hakkında

Jerome

Aslen İzmirli olup 1981 doğumludur. 1999 - 2002 yılları arasında Kıbrıs Doğu Akdeniz Üniversitesi'nde okumuştur. Mağusa'da çok sevilen biri olduğu için Mağusa'nın göz bebeği lakabını almıştır.

Yorum Yap