Kıbrıs Plajları

İskele Long Beach

iskele-long-beach
Yazar : Jerome

Kıbrıs Long Beach Plajı

Dört mevsim boyunca sıcak bir havaya sahip olan Kıbrıs, özellikle uzun süreli yaz aylarıyla büyük bir yoğunluk yaşar. Mavilik ve yeşilliğin bir arada kaynaştığı muhteşem manzarası eşliğinde, yazın keyfi en iyi şekilde çıkarılır. Tabii bu keyfi yaşatacak en önemli etmenlerin başında şüphesiz plajları gelir. Özellikle İskele Long Beach bu konuda öne çıkıyor. Türkçe ismi ile uzun plaj olarak da bilinen bu eşsiz plaj, Kıbrıs‘ın en önemli yerlerinden biridir. Turistik açıdan yılın büyük bir çoğunluğunda bir uçtan diğer uca kadar doluluk yaşar.

Long Beach Kıbrıs Plajları

Özellikle muhteşem çevre düzenlemesi ile adından söz ettiren Kıbrıs plajları konusunda, bu özel plaj bir adım öne çıkmaktadır. En çok da güneş enerjisi ile aydınlatılmış süslü palmiye çeşitleri arasında, plaj boyunca keyifle dolaşmak bambaşka bir duygu hissettiriyor. Ana cadde üzerinde bulunması sayesinde ise, rahatlıkla her yere ulaşım imkanı vermektedir.

Özel konumu ve muhteşem manzarası ile ayrıcalığı olan İskele Long Beach, Kıbrıs‘ın en vazgeçilmez sahil alanlarının başında gelmektedir. Tatil için Kıbrıs tercihi yapanlar mutlaka farklı ayrıcalıklara sahip bu özel plajı ziyaret etmeden ve denemeden geçmez. Özellikle Türkiye’den yıl içerisinde oldukça yoğun yerli turist akını yaşanır. Tabii sadece yerli değil yabancı turistler de bu muhteşem manzaraya şahit olmak için özel plajı deneyimler. Rusların gözdesi olan İskele bölgesinde bir çok Rus bu bölgeden mülk satın almış ve bu gelişmekte olan bölgenin tadını çıkarmaktadır.

İskele Long Beach

Her Ayrıcalığı ile Özel Kıbrıs Long Beach Plajı

Kıbrıs birçok plajıyla sadece Türkiye’de değil dünya çapında büyük bir şöhrete sahiptir. Özellikle tertemiz olması ve çevre düzenlemesinin yapılması, ilginin daha da artmasına olanak tanımaktadır. Bu yüzden Kıbrıs plajları her sene yaz sezonu için yoğun oranda dolulukla dönemi geçirir. Bu konuda diğer plajlar arasında bir adım öne İskele Long Beach, geniş alanı ve oldukça uzun yapısıyla rahatça denize girme olanağı tanımaktadır.

Sakin Yapısı ile Özel Kıbrıs Plajı

Özellikle sakin bir yapısı olması nedeniyle, Kıbrıs açısından en çok tercih edilen plaj olarak İskele Long Beach öne çıkmaktadır. Bazı zamanlar dalgalı bazen dalgasız denizi ve tertemiz kumuyla Kıbrıs‘ın en önemli plajlarının başında gelmektedir. Mutlaka gidildiği zaman en az bir kez uğranılması gereken en önemli Kıbrıs plajları arasında yer almaktadır.

Yazar Hakkında

Jerome

Aslen İzmirli olup 1981 doğumludur. 1999 - 2002 yılları arasında Kıbrıs Doğu Akdeniz Üniversitesi'nde okumuştur. Mağusa'da çok sevilen biri olduğu için Mağusa'nın göz bebeği lakabını almıştır.

Yorum Yap