Kıbrıs Plajları

Escape Plajı ( Yavuz Çıkarma Plajı)

escape-plaji
Yazar : Jerome

Escape Plajı (Yavuz Çıkarma Plajı)

Girne’nin 5 kilometre kadar batısında yer alan Escape plajı (yavuz çıkarma plajı), Kıbrıs Barış Harekatı’nın çıkarma gerçekleştirilerek başladığı alan olarak bilinmektedir. Özellikle bu yönüyle Kıbrıs için büyük öneme sahip olan plaj, aynı zamanda muhteşem doğal manzarası ve harika kumsalı ile her yıl çok fazla kişiyi çekmektedir.

Yerli ve yabancı turistlerin en uğrak plajlarından biri olarak öne çıkan Yavuz çıkarma plajı, dünya çapında büyük şöhrete sahiptir. Çevre düzenlemesi ve bakımı ile devamlı ilgi gören plaj, yaz aylarında farklı alternatifler ile eğlenceli olanaklar da tanıyor. Şu an en önemli kıbrıs plajları arasında ilk sıralarda yer almaktadır.

Kıbrıs’ın en güzel plajlarından biri

Otele ait olan Escape plajı (yavuz çıkarma plajı) üzerinden giriş yaparak tüm olanaklardan faydalanmak mümkün. Ancak kumsal alanının oldukça dar kaldığını söylemek gerekir. Yine de merkeze yakın olması tatilcilerin tercih etmesindeki en önemli olanakları arasında yer almaktadır. Otele ait olarak ücretli şekilde giriş yapılması çok daha sakin şekilde ve güvenli kullanım şansı da vermektedir. Temizliği ve bakımı devamlı gerçekleştirilen bu özel Kıbrıs plajı, herkese açık olarak değerlendirme şansı tanımaktadır. Sakin bir denize sahip olmasıyla kıbrıs plajları arasından daha keyifli şekilde yüzme imkanı vermektedir. Bu yüzden ailece tercih edilecek Kıbrıs‘ın en önemli plajları arasında yer alıyor.

Tüm Yaz Boyunca Kullanılacak Özel Plaj

Escape Plajı

Ücretli giriş yapılarak değerlendirilen Escape plajı (yavuz çıkarma plajı), özellikle devamlı bakımı ve temiz tutulması tercih edilmesindeki sebepleri arasında yer alıyor. Ayrıca yeşillik ve maviliğin birbirine kaynaştığı muhteşem manzarasıyla adeta bir göz banyosu yaptırmaktadır. Denizinin berrak ve temiz olması ise kullanım konusunda güven veriyor. En önemli Kıbrıs plaj seçenekleri arasında gelmektedir. Kıbrıs‘a uğradığınız zaman mutlaka bu plajı deneyimlemeniz önerilir. Üstelik yaz boyunca kullanıma açık olarak değerlendirme şansı tanımaktadır.

Değerlendirilmesi Gereken En Güzel Kıbrıs Plajları

Yaz boyunca açık olan ve Kıbrıs‘ın harika doğal manzarasına sahip olan plajlar, Girne’nin farklı yerlerinde yer almaktadır. 5 kilometre kadar batıda kalan kıbrıs plajları arasındaki bu plaj, en çok tercih edilen sahil yerleri içerisinde bulunuyor. Yazın farklı dönemlerinde ücretli şekilde değerlendirmeniz mümkün.

Yazar Hakkında

Jerome

Aslen İzmirli olup 1981 doğumludur. 1999 - 2002 yılları arasında Kıbrıs Doğu Akdeniz Üniversitesi'nde okumuştur. Mağusa'da çok sevilen biri olduğu için Mağusa'nın göz bebeği lakabını almıştır.

Yorum Yap