Kıbrıs Plajları

Barış Plajı

kibris-baris-plaji
Yazar : Jerome

Yaz tatili konusunda büyük bir üne sahip olan Kıbrıs, her sene özellikle harika sahil alanları ile ilgi çekmektedir. Tertemiz, bakımı ve çevre düzenlemesi devamlı yapılan sahiller, dünya çapında büyük bir şöhrete sahiptir. Özellikle doğallığının korunmuş olması ve tükenmekte olan hayvanların da koruma altında bulunması daha fazla ilgi çekmesine fırsat tanımaktadır.

Kıbrıs‘ın en önemli sahil alanlarından biri de barış plajı olarak bilinir. Özellikle geniş kumsalı ve uzun plajında, ücretli giriş üzerinden farklı imkanlardan faydalanmak mümkün. Berrak denizi ve muhteşem manzarası eşliğinde Kıbrıs plajları arasında en çok tercih edilen yerler arasında yer almaktadır.

Büyük İlgi Gören Barış Plajı

Girne’nin 8 kilometre kadar doğusunda yer alan barış plajı, dünyanın da en önemli plajları arasında yer almaktadır. Özellikle yılın bütün çoğunluğunda yaz olduğundan dolayı çok fazla tatil yapmak isteyenlerin en uğrak alanlarından biridir. Genelde geniş bir kumsala sahip olduğundan dolayı çok daha sakindir ve rahat şekilde güneşlenme ve denizden faydalanma imkanı tanır.

Özel olarak çevre düzenlemesi devamlı gerçekleştirilen sahil, yerli turist ile yabancı turistin de yoğun akınına uğrayan yerlerden biridir. Bilindiği üzere Kıbrıs zaten plajları ile en ünlü ülkelerden biridir. Bu yüzden sadece dünyanın farklı yerlerinden değil, Türkiye’de yaz tatili bittiği zaman kıbrıs plajları eşliğinde yerli turist çekmeye devam eder.

Korumalı Alana Sahip Barış Plajı

Nesli tükenmek üzere olan deniz canlılarına da ev sahipliği yapan barış plajı, bu yüzden özel olarak koruma altındadır. Üreme konusundaki doğallığa şahit olmak isteyenler farklı zamanlarında Kıbrıs‘ı ziyaret eder. Bu noktada hem turist açısından hem de uzmanlar konusunda Kıbrıs büyük bir öneme sahiptir. Muhteşem manzaraya şahit olmak, fotoğraflamak ve tadını çıkarmak için yılın farklı zamanlarında Kıbrıs’a seyahat gerçekleştirilir.

En İyi Kıbrıs Plajları

Kıbrıs‘ta birçok değişik plaj bulunmaktadır. Farklı özelliklere sahip olan bu plajlar, boyutlarına ve uzunluklarına bağlı olarak da değişkenlik gösterir. Genelde farklı yerlerinde yer alan kıbrıs plajları her sene yoğun turist akınına uğrar. En çok ilgi gören plajlardan biri olarak da Barış plajı öne çıkmaktadır.

Yazar Hakkında

Jerome

Aslen İzmirli olup 1981 doğumludur. 1999 - 2002 yılları arasında Kıbrıs Doğu Akdeniz Üniversitesi'nde okumuştur. Mağusa'da çok sevilen biri olduğu için Mağusa'nın göz bebeği lakabını almıştır.

Yorum Yap